Wassenaar

fshat në Hollandë

Wassenaar është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 62.5 km² dhe popullsi 25839 banorë[2]. Wassenaar është kryeqendra e komunës.

Wassenaar
Oud-Wassenaar kasteel.JPG
Flamuri i Wassenaar
Stema zyrtare e Wassenaar
Popullsia
 • Total25.839
Faqja zyrtarewww.wassenaar.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto