Westland është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 90.59 km² dhe popullsi 99744 banorë[1]. Naaldwijk është kryeqendra e komunës.

Westland
Westland-glazenstad.jpg
Flamuri i Westland
Stema zyrtare e Westland
Popullsia
 • Gjithsej99.744
Faqja zyrtarewww.gemeentewestland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto