Wieringen është një qytezë në Hollands Kroon, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 212.5 km² dhe popullsi 8639 banorë[2].

Wieringen
Flamuri i Wieringen
Stema zyrtare e Wieringen
Popullsia
 • Total8.639
Faqja zyrtarewww.wieringen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto