Wieringen është një qytezë në Hollands Kroon, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 212.5 km² dhe popullsi 8639 banorë[1].

Wieringen
Flamuri i Wieringen
Stema zyrtare e Wieringen
Popullsia
 • Gjithsej8.639
Faqja zyrtarewww.wieringen.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto