Wieringermeer është një qytezë në Hollands Kroon, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 307.76 km² dhe popullsi 12584 banorë[1].

Wieringermeer
Flamuri i Wieringermeer
Stema zyrtare e Wieringermeer
Popullsia
 • Gjithsej12.584
Faqja zyrtarewww.wieringermeer.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto