William Paul (5 gusht 18683 gusht 1932) ka qënë një ish futbollist skocez i cili ka luajtur si mbrojtës.

William Paul
Të dhënat vetjake
Datëlindja5 gusht 1868
VendlindjaPaisley, Skoci
Data e vdekjes3 gusht 1932
PozicioniMbrojtës
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
Dykebar
Paisley Academicals
Kombëtarja
1891Skocia1(0)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KarrieraRedakto

Lindur në Paisley, Paul ka luajtur futboll me klubet Dykebar dhe Paisley Academicals, dhe zhvilloi një paraqitje me Skocinë në vitin 1891.[1] Ai më vonë punoi në shkollat e futbollit dhe u bë një figurë e shquar në industrinë e lavanderisë.[1]

ReferimeRedakto

  1. ^ a b Paul Smith (2013). Scotland Who's Who: International Players 1872–2013. Pitch Publishing. fq. 238. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)