Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Windsor (kthjellim).


Windsor është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 120.6 km² dhe popullsi 216473 banorë.[1]

Windsor
City of Windsor
—  qytet  —
stema_figura
Pamje nga Windsor (Ontario)

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Kryebashkiaku Eddie Francis
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°17′00″V 83°00′00″P / 42.283333°V 83°P / 42.283333; -83 (Windsor)Koordinatat: 42°17′00″V 83°00′00″P / 42.283333°V 83°P / 42.283333; -83 (Windsor)
Lartësia 251 m (m.n.d)
Sipërfaqja 120,6 km2
Popullsia 216.473 banorë 2006
Dendësia 1.794,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Kodi Postar N8P-N8T, N8W-N9G
Vendndodhja
Windsor is located in Kanadaja
Windsor
Windsor
Windsor – harta_foto
www.citywindsor.ca/

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Windsor – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario