Yohei Toyoda (lindur më 11 Prill 1985) është një futbollist japonez.

Yohei Toyoda
Të dhënat vetjake
Emri i plotëYohei Toyoda
Datëlindja (1985-04-11) 11 prill 1985 (39 vjeç)
VendlindjaIshikawa, Japoni
PozicioniSulmues
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Sagan Tosu
Numri11
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2004–2006Nagoya Grampus Eight
2007–2008Montedio Yamagata
2009Kyoto Sanga FC
2010–Sagan Tosu
Karriera ndërkombëtare
2013–2015Japonia8(1)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kombëtarja Redakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 8 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat Redakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 3 0
2014 3 1
2015 2 0
Gjithsej 8 1

Lidhje të jashtme Redakto