Yuichiro Nagai

futbollist japonez

Yuichiro Nagai (lindur më 14 Shkurt 1979) është një futbollist japonez.

Yuichiro Nagai
Personal information
Full nameYuichiro Nagai
Date of birth (1979-02-14) 14 Shkurt, 1979 (42 vjeç)
Place of birthTokyo, Japoni
Position(s)Sulmues
Club information
Current team
Thespakusatsu Gunma
Number11
Senior career*
YearsTeamApps(Gls)
1997–2008Urawa Reds
1998–1999Karlsruhe
2009–2011Shimizu S-Pulse
2012–2013Yokohama FC
2014Arterivo Wakayama
2015–Thespakusatsu Gunma
National team
2003Japonia4(1)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 4 1
Gjithsej 4 1

Lidhje të jashtmeRedakto