Zambrana

komunë në Spanjë

Zambrana ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuadrilla de Añana, të provincës Álava, në Baskia. Zambrana ka 358 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.5 km2.

Zambrana
Popullsia
 • Gjithsej358

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Zambrana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale