Zamora, Spanjë

komunë në Spanjë
(Përcjellë nga Zamora, Spain)Zamora, Spanjë është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra del Pan, të provincës Zamora, në Castile dhe León. Zamora, Spanjë ka 66293 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 149.28 km2.

Zamora, Spanjë
Komunë
noform
Duero river over the city of Zamora.
Stema_figuraBandera de Zamora.svg
Vendndodhja
Zamora, Spanjë is located in Spanjë
Zamora, Spanjë
Zamora, Spanjë

Koordinatat: 41°29′56″V 5°45′20″P / 41.49889°V 5.75556°P / 41.49889; -5.75556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Zamora
Qarku Tierra del Pan
Kryetari i Bashkisë Rosa María Valdeón Santiago
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 149.28 km2
Lartësia 652 m (m.n.d.)
Popullsia 66293 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Zamoranos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 49001-49028
Prefiksi 980
Koordinatat 41° 29′ 56″ Veri

5° 45′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-zamora.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto