Zamora, Spanjë

komunë në Spanjë

Zamora, Spanjë është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra del Pan, të provincës Zamora, në Castile dhe León. Zamora, Spanjë ka 66293 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 149.28 km2.

Zamora, Spanjë
Duero river over the city of Zamora.
Duero river over the city of Zamora.
Flamuri i Zamora, Spanjë
Stema zyrtare e Zamora, Spanjë
Popullsia
 • Gjithsej66.293
Emri i banorëveZamoranos
Faqja zyrtarewww.ayto-zamora.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto