Zhabjak, (malazezisht: Жабљак/Žabljak) është vendbanim dhe qendër e njësis administrative në Mal të Zi.

Pak historiRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Zhabjaku (Mal i Zi) – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Koordinatat: 43°9′3″V 19°7′11″L / 43.15083°V 19.11972°L / 43.15083; 19.11972