Zoeterwoude është një qytet dhe komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 21.91 km² dhe popullsi 8116 banorë[2]. Zoeterwoude-Dorp është kryeqendra e komunës.

Zoeterwoude
Flamuri i Zoeterwoude
Stema zyrtare e Zoeterwoude
Popullsia
 • Total8.116
Faqja zyrtarewww.zoeterwoude.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto