Árborg

komunë në Islandë

Árborg (islandisht: Sveitarfélagið Árborg), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Árborg
Sveitarfélagið Árborg
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej7.889
{{{postal_code_type}}}
800, 801, 802, 820, 825

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Árborg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale