Ásahreppur (islandisht: Ásahreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugore.

Ásahreppur
Ásahreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej193

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto