Çiljeta Xhilaga

këngëtare shqiptare

Çiljeta Xhilaga (më e njohur si Çiljeta, shpesh edhe Çiljeta Xhigalla) lindi më 5 shkurt 1985[1]Tiranë. Është një këngëtare dhe fotomodele shqiptare. Në moshën e 14 vjeç ajo mori pjesë në festivalin "Kënga magjike" dhe ka dalë si modelja më e mira në "Rinfest '00-'01". Çiljeta ka studiuar në shkollën e mesme "Sami Frashëri". Ajo këndoi këngën të njohur Dridhe me bendin Tingulli 3.[1]

Çiljeta Xhilaga
InstrumentetVokal

Çiljeta Xhilaga ne vitin 2015 u be pjese e grupit te Noizyt (OTR)

Këngë të njohuraRedakto

 1. Çokollata
 2. Çuna, Çuna
 3. Do do ti do
 4. Dorëheqja
 5. Dridhe
 6. Duty free
 7. Falma
 8. Kur këndoj serenate
 9. Pa mua ske ku vete
 10. Puci Puci me Ingrid Gjoni
 11. Tekila
 12. Vetëm ti
 13. Gangsta love Noizy

FilmaRedakto

ReferimeRedakto

 1. ^ a b c http://www.opoja-live.net/stars.html

Lidhje të jashtmeRedakto

www.ciljeta-xhilaga.com Official Site, Faqja Zyrtare