Þingeyjarsveit

komunë në Islandë

Þingeyjarsveit (islandisht: Þingeyjarsveit), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Þingeyjarsveit
Þingeyjarsveit
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Verilindor
Provinca Zona Verilindore
Kryetari i komunës Dagbjört Jónsdóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5,988 km2
Popullsia 917 banorë
Dendësia 0.15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 645, 650

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto