Abegondo

komunë në Spanjë

Abegondo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun A Coruña, të provincës A Coruña, në Galicia. Abegondo ka 5664 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 83.81 km2.

Abegondo
San Martiño do Orto, Abegondo (Galiza).jpg
Stema zyrtare e Abegondo
Popullsia
 • Gjithsej5.664
Faqja zyrtarewww.abegondo.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto