Akureyri (islandisht: [Akureyrarkaupstaður] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Verilindor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Verilindore.

Akureyri
Akureyrarkaupstaður
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej18.103
{{{postal_code_type}}}
600, 601, 602, 603, 611, 630
Teatër

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto