Albanyà

komunë në Katalonjë, Spanjë


Albanyà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia.

Albanyà
Komunë
Vendndodhja
Albanyà is located in Spanjë
Albanyà
Albanyà

Koordinatat: 42°18′25″V 2°43′23″L / 42.307°V 2.723°L / 42.307; 2.723

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Albanyà – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale