Hape menynë kryesore

Alt Empordà është komarka (qark) në provincën Girona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 99321 banorë (2002), dhe një sipërfaqe prej 1342.4 km2.

Alt Empordà
Komarka (qark)
Stema_figura
Stema
Bandera de l'Alt Empordà.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Provinca Girona
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti Figueres
Komuna më e madhe Figueres
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1342.4 km2
Popullsia 99321 banorë (2002)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2

Lista e komunaveRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto