Masarac

komunë në Katalonjë, Spanjë

Masarac është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Masarac
Komunë
Vendndodhja
Masarac is located in Spanjë
Masarac
Masarac

Koordinatat: 42°21′11″V 2°58′26″L / 42.353°V 2.974°L / 42.353; 2.974

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Masarac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale