Capmany

komunë në Katalonjë, Spanjë


Capmany është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Capmany
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Capmany is located in Spanjë
Capmany
Capmany

Koordinatat: 42°22′V 2°55′L / 42.367°V 2.917°L / 42.367; 2.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Capmany – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale