Pontós

komunë në Katalonjë, Spanjë


Pontós është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Pontós
Komunë
Vendndodhja
Pontós is located in Spanjë
Pontós
Pontós

Koordinatat: 42°11′V 2°55′L / 42.183°V 2.917°L / 42.183; 2.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Pontós – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale