Lladó

komunë në Katalonjë, Spanjë


Lladó është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Lladó
Komunë
Vendndodhja
Lladó is located in Spanjë
Lladó
Lladó

Koordinatat: 42°15′V 2°49′L / 42.250°V 2.817°L / 42.250; 2.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Lladó – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale