Riumors

komunë në Katalonjë, Spanjë


Riumors është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Riumors
Komunë
Vendndodhja
Riumors is located in Spanjë
Riumors
Riumors

Koordinatat: 42°13′V 3°3′L / 42.217°V 3.050°L / 42.217; 3.050

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Riumors – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale