Sant Llorenç de la Muga

komunë në Katalonjë, Spanjë


Sant Llorenç de la Muga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Sant Llorenç de la Muga ka 249 banorë (2006), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 32 km2.

Sant Llorenç de la Muga
Komunë
noform
Sant Llorenç de la Muga
Stema_figura
Vendndodhja
Sant Llorenç de la Muga is located in Spanjë
Sant Llorenç de la Muga
Sant Llorenç de la Muga

Koordinatat: 42°19′15″V 2°47′15″L / 42.32083°V 2.78750°L / 42.32083; 2.78750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Luis Vila Pujol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32 km2
Lartësia 39 m (m.n.d.)
Popullsia 249 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 19′ 15″ Veri

2° 47′ 15″ Lindje

Faqja Zyrtare webspobles.ddgi.cat/sites/sant_llorenc_de_la_muga/default.aspx

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto