Cistella

komunë në Katalonjë, Spanjë


Cistella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Cistella
Komunë
Vendndodhja
Cistella is located in Spanjë
Cistella
Cistella

Koordinatat: 42°16′V 2°51′L / 42.267°V 2.850°L / 42.267; 2.850

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Cistella – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale