Hape menynë kryesore


Bàscara është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia.

Bàscara
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bàscara is located in Spanjë
Bàscara
Bàscara

Koordinatat: 42°09′43″V 2°54′40″L / 42.162°V 2.911°L / 42.162; 2.911

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Bàscara – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale