Albatera

komunë në Spanjë

Albatera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Albatera ka 11656 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66327 km2.

Albatera
Flamuri i Albatera
Stema zyrtare e Albatera
Popullsia
 • Gjithsej11.656
Emri i banorëveAlbaterense

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Albatera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale