Alborache

komunë në Spanjë

Alborache është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alborache ka 1107 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.3 km2.

Alborache
Popullsia
 • Gjithsej1.107
Emri i banorëveAlborachero/-a

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto