Alfara del Patriarca

komunë në Spanjë

Alfara del Patriarca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alfara del Patriarca ka 2985 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2 km2.

Alfara del Patriarca
Stema zyrtare e Alfara del Patriarca
Popullsia
 • Gjithsej2.985
Emri i banorëveAlfarero/-a
Faqja zyrtarejust.gva.es

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto