Almazán është një komunëSpanjë, e vendosur në provincën Soria, në Komunitetin Castile dhe León. Almazán ka 2013 banorë (5843), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 166.53 km2.

Almazán
Stema zyrtare e Almazán
Popullsia
 • Gjithsej2.013
Faqja zyrtarewww.almazan.es

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto