Soria është një provincë e komunitetit autonom Castile dhe León, në Spanjë. Soria ka një popullsi prej 95101 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10,303 km2.

Provinca Soria
Popullsia
 • Gjithsej95.101
Emri i banorëvespanjisht: [Soriano/a] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto