Almoines

komunë në Spanjë

Almoines është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Almoines ka 2339 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.1 km2.

Almoines
Stema zyrtare e Almoines
Popullsia
 • Gjithsej2.339
Emri i banorëveAlmoiner, almoinera
Faqja zyrtarewww.almoines.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto