Almussafes

komunë në Spanjë

Almussafes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Almussafes ka 8189 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.77 km2.

Almussafes
Popullsia
 • Gjithsej8.189
Emri i banorëveAlmussafenc, almussafenca
Faqja zyrtarewww.almussafes.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto