Amezketa

komunë në Spanjë


Amezketa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tolosaldea, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin Baskia.

Amezketa
Komunë
Vendndodhja
Amezketa is located in Spanjë
Amezketa
Amezketa

Koordinatat: 43°2′57″V 2°5′17″P / 43.04917°V 2.08806°P / 43.04917; -2.08806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Tolosaldea
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 2′ 57″ Veri

2° 5′ 17″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Amezketa – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale