Gipuzkoa është një provincë e komunitetit autonom Baskia, në Spanjë. Gipuzkoa ka një popullsi prej 715,148 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 1,980 km2.

Provinca Gipuzkoa
Popullsia
 • Gjithsej715.148

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto