Amy Poehler

aktore amerikane


Amy Poehler lindi më 16 shtator 1971Burlington, Massachusetts. Është një komediane dhe aktore amerikane. Ajo në moment luan në Saturday Night Live, ku ajo ka portretizuar Sharon Osbourne, Kelly Ripa, Madonna, Avril Lavigne, Sharon Stone, Nancy Grace dhe Michael Jackson.

Amy Poehler
Amypoehler-snl-hd-20051001.jpg
Amy PoehlerintroSNL.
Informacione personale
Vendlindja Burlington, Massachusetts

PersonazheRedakto

ImitimeRedakto

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.