Ann-Margret Olsson (28 prill 1941) është aktore,këngëtare dhe vallëtare suedezo-amerikane, e cila është bërë e famshme dhe e suksesshme në vitet 1960-ta dhe 1970-ta duke ju falenderuar pjesëmarrjes nëfilmat, siq’ janë Bye Bye Birdie (1963), Viva Las Vegas (1964), The Cincinnati Kid (1965), Carnal Knowledge (1971) i Tommy (1975). Gjatë karierës ajo pesë here ka fituar Globin e Artë.

Ann-Margret
Ann-Margret Publicity.jpg
Foto promovuese e viteve të60-ta.
Informacione personale
Ditëlindja 28 prill 1941
Vendlindja Stockholm
Kombësia suedeze, amerikane
Faqja zyrtare http://www.ann-margret.com/

FilmografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Ann-Margret – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:Str rightmost/ Ann-Margret në IMDb