Arenys de Mar

komunë në Spanjë

Arenys de Mar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Maresme, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Arenys de Mar ka 14688 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.87 km2.

Arenys de Mar
Arenys vista dalt.jpg
Flag of Arenys de Mar
Official seal of Arenys de Mar
Population
 • Total14.688
Demonym(s)Arenyenc, arenyenca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto