Argjend Malaj

futbollist shqiptar

Argjend Malaj (lindur më 16 Tetor 1994) është një futbollist kosovar i cili luan me skuadrën shqiptare SkënderbeuKategorinë Superiore dhe kombëtaren kosovare si mesfushor.

Argjend Malaj
Të dhënat personale
Emri i plotëArgjend Malaj
Data e lindjes (1994-10-16) 16 Tetor 1994 (25 vjeç)
Vendi i lindjesKosovë
Gjatësia1.75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualSkënderbeu
Numri23
Karriera në rini
2011–2013KF KEK
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2014KF Prishtina15(1)
2014–2016KF Tirana54(0)
2016–Skënderbeu3(0)
Ekipi kombëtar
2014–Kosova1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 31 Gusht 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 31 Gusht 2014

Karriera me klubeRedakto

Më 30 qershor 2014, Malaj u transferua te klubi shqiptar KF Tirana duke firmosur një kontratë një vjeçare me të drejtë rinovimi.[1] Ai bëri debutimin e tij zyrtarë me Tiranën më 24 Gusht në fitoren 3–0 kundër Apolonisë në javën e parë të sezonit 2014–15 ku ai hyri si zëvëndësim në minutën e 67të në vend të Tomislav Bušić.[2] Malaj luajti pesë minutat e fundit të ndeshjes së javës së dytë ku Tirana fitoi me rezultatin 1–0 kundër Flamurtarit.[3]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Zyrtare, Argjend Malaj firmos për Tiranën". Panorama Sport. 4 korrik 2014. Marrë më 4 korrik 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ ""Fluturon" Tirana, gola dhe spektakël ndaj Apolonisë. Magani: S'duhet të shpërdoronim". Panorama Sport. 25 gusht 2014. Marrë më 25 gusht 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Grushte kartonë të kuq, Ilion Lika "nderon" Tiranën. Magani: Po, ishte një fitore me fat". Panorama Sport. 30 gusht 2014. Marrë më 30 gusht 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto