Arona, Tenerife

komunë në Spanjë

Arona, Tenerife është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Arona, Tenerife ka 80987 Instituto Canario de Estadística banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 81.79 km2.

Arona, Tenerife
Komunë dhe qytezë
Los Cristianos
Flamuri i Arona, Tenerife
TF Arona.png
Popullsia
 • Total80.987 Instituto Canario de Estadística
Faqja zyrtare[[1] [2]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Coordinates: 28°6′N 16°40′W / 28.100°N 16.667°W / 28.100; -16.667