Informacione mbi serialin
Titulli shqip: Mos u dorëzo
Titulli origjinal: Asla Vazgeçmem
Shteti i prodhimit: Turqi
Viti i prodhimit:
(Vitet e prodhimit):
2015-2016
Kohëzgjatja e një episode: rreth 120 min minuta
Episode: 59
Gjuha origjinale: Turqisht
Intro:
Studio / Prodhuesi(t): Gold Film
Krijuesi(t):
Zhanri: Dramë
Dashuri
Transmetimi i parë në TV: 12 shkurt 2015 - 6 tetor 2016
Interpretojnë

Tolgahan Sayışman
Amine Gülşe
Şafak Pekdemir
Ümit Yesin
Ayşegül Günay
Hülya Gülşen Irmak
Tugay Mercan
Taner Rumeli

Asla Vazgeçmem (Shqip: Mos u dorëzo) është serial televiziv turk me zhanër dramë, u prodhua nga Gold Film. Premiera e serialit ishte në kanalin turk Show TV më 12 shkurt 2015 dhe përfundoi 6 tetor 2016.[1] Në kanalin shqiptar Tring 3 Plus, premiera e serialit ishte më 7 shkurt 2017.

PërmbledhjaRedakto

Pas vdekjes së babait të Nurit, ajo shkon në Stamboll dhe gjatë rrugës ajo takohet me Jigit Kozan. Jigit dërgon Nurin tek halla e saj ku zbulohet të jetë shërbëtore tek çifligu i Jigitit. Jigiti dhe gruaja e tij Içlal patën një aksident me veturë pasi Jigiti i tregon asaj se ai dëshiron të divorcohet. Içlali mbetet në koma për disa vite. Pasi Jigiti takohet me Nurin, ai martohet me të.

Kur Içlali del nga koma ajo duket se ka harruar vitet e fundit të pakënaqur të jetës së saj para aksidentit dhe është fiksuar me Jigitin. Nëna e saj Ajtyl do të bëjë gjithçka për të ndihmuar vajzën e saj të mbajë Jigitin larg nga Nuri dhe bëhet shumë e rrezikshme.

LuajtënRedakto

EpisodatRedakto

Sezoni Epizodat Transmetimi
Transmetimi i parë Transmetimi i fundit
1 18 12 shkurt 2015 11 qershor 2015
2 38 1 tetor 2015 23 qershor 2016
3 3 22 shtator 2016 6 tetor 2016

ReferimetRedakto

  1. ^ "I never give up". turkishdrama.com. Marrë më 27 shkurt 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)