Astorga, Spanjë

komunë në Spanjë

Astorga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Maragatería, të provincës León, në Komunitetin Castile dhe León. Astorga, Spain ka 12,242 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 46.78 km2.

Astorga
Spain.Leon.Astorga.Catedral.de.Santa.María.jpg
Flamuri i Astorga
Stema zyrtare e Astorga
Popullsia
 • Gjithsej12.242
Emri i banorëveAstorganos
Faqja zyrtarewww.ayuntamientodeastorga.com/index.htm

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto