Audioslave ishin një grup të muzikës Rock, formuar nga shkrirja sebashku e grupeve Soundgarden dhe Rage Against The Machine. Chris Cornell, vokalist i Soundgarden është tani zëri i Audioslave. Albumi i pare i vetetitulluar ishte një sukses i jashtëzakonshëm.

OrigjinaShtetet e Bashkuara të Amerikës Glendale, Kaliforni, ShBA
ZhanretHard rock
Alternative rock
Vitet aktik20012007
LabeliSonyBMG
Epic
Interscope
Anëtarët e kaluarChris Cornell (vokal)
Tom Morello (kitarë)
Tim Commerford (bas kitare)
Brad Wilk (daulle)
Websitewww.audioslave.com
www.clubaudiophiles.com (Klubi adhures zyrtar)

Diskografia Redakto

  • Audioslave (2002)
  • Out of Exile (2005)
  • Show me how to live (DVD)
  • Revelations (2006)

Lidhje të jashtme Redakto