Audioslave ishin një grup të muzikës Rock, formuar nga shkrirja sebashku e grupeve Soundgarden dhe Rage Against The Machine. Chris Cornell, vokalist i Soundgarden është tani zëri i Audioslave. Albumi i pare i vetetitulluar ishte një sukses i jashtëzakonshëm.

Audioslave logo.png
PrejardhjaFlag of the United States.svg Glendale, Kaliforni, ShBA
ZhanretHard rock
Alternative rock
Vitet aktive20012007
Shtëpitë diskografikeSonyBMG
Epic
Interscope
BashkëpunimetSoundgarden
Rage Against the Machine
Temple of the Dog
Chris Cornell
The Nightwatchman
Faqja zyrtarewww.audioslave.com
www.clubaudiophiles.com (Klubi adhures zyrtar)
Ish-anëtarëtChris Cornell (vokal)
Tom Morello (kitarë)
Tim Commerford (bas kitare)
Brad Wilk (daulle)

DiskografiaRedakto

  • Audioslave (2002)
  • Out of Exile (2005)
  • Show me how to live (DVD)
  • Revelations (2006)

Lidhje të jashtmeRedakto