Baix Pallars

komunë në Spanjë

Baix Pallars është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Sobirà, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Baix Pallars ka 413 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 129.41 km2.

Baix Pallars
Official seal of Baix Pallars
Population
 • Total413
Websitebaixpallars.ddl.net/layout_index.php

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto