Bandar bin Abdul Aziz bin Siraxh bin Abdul Malik Balila' (Arabisht: بندر بن عبد العزيز بن سراج بن عبدالملك بليلة'‎; lindi më 1975) është imam dhe hatib në Xhaminë e ShenjtëMekë.

Ai ka diplomuar në Universitetin Umm el-Kura, poashtu mori gradën master në jurisprudencë në Fakultetin e Sheriatit në Universitetin Umm el-Kura më 2002.[1] Përveç që është imam në Xhaminë e Shenjtë, ai poashtu është zëvendës profesor në Universitetin Taif.[2]

Referime Redakto

  1. ^ "Sheikh Bandar Baleelah". haramainsharifain.com. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)[lidhje e vdekur]
  2. ^ "Sheikh Bandar Baleela". haramain.info. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)