Barbastro

komunë në Spanjë


Barbastro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Somontano de Barbastro, të provincës Huesca, në Aragon. Barbastro ka 16924 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 107.6 km2.

Barbastro
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Barbastro is located in Spanjë
Barbastro
Barbastro

Koordinatat: 42°2′V 0°7′L / 42.033°V 0.117°L / 42.033; 0.117

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragon
Provinca Huesca
Qarku Somontano de Barbastro
Kryetari i Bashkisë Antonio José Cosculluela Bergua
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 107.6 km2
Lartësia 341 m (m.n.d.)
Popullsia 16924 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Barbastrinenses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 22300
Faqja Zyrtare www.barbastro.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto