Basauri është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Greater Bilbao, të provincës Biscay, në Komunitetin e Baskisë. Basauri ka 42971 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.01 km2.

Basauri
Basauri Vistas 1 recortada.jpg
Flamuri i Basauri
Popullsia
 • Gjithsej42.971
Emri i banorëveBasauritarra

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Basauri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale